Za vas imamo nekaj napotkov, ki jih velja upoštevati, preden se popolnoma sprostite in prepustite blagodejni kopeli.
- Ne pretiravajte! Kopel si je najbolje privoščiti le vsakih nekaj dni, največ trikrat na teden. Ob prepogostem namakanju v topli vodi se namreč koža napne in izgubi preveč maščobe, ki je ne more nadomestiti. To pa je zelo škodljivo! Najbolje je, da kopel postane za vas neke vrste sprostitev in nagrada, ki si jo privoščite ob koncu tedna. Za ostale dni pa povsem zadošča običajna prha, ki je navsezadnje tudi lahko prav prijetno sproščujoča.
- V kopeli nikoli ne ostanite več kot 20 minut. Daljše namakanje obremeni srce, hkrati pa boste iz kopeli, v kateri naj bi se odpočili in sprostili, prišli le še bolj utrujeni.
- Najbolj primerna temperatura za kopel je 37 stopinj, torej približno toliko, kot je naša telesna temperatura. V hladnejši vodi vam ne bo več tako zelo prijetno, toplejša pa vas bo dodatno utrudila.
- Po končanem namakanju se morate dobro stuširati s tekočo vodo, saj le tako s kože sperete vse ostanke mila, pene in ostalih dodatkov, ki ste jih uporabili.
- Pripravite si prijetno okolje, v katerem se boste sprostili. Najbolj sproščujoče se je namakati ob prijetni glasbi, dišečih svečkah, obilici pene in kozarcu penine. Še posebej blagodejno delujejo dišeče kopeli iz zelišč, kot je na primer sivka. Pa ne pozabite- najlepša kopel je kopel v dvoje!